Armada Crown Duvar Kağıdı - 4409-03

304,41 ₺
Vergi dahil
Rulo Hesaplama

Kaç Rulo Duvar Kağıdı Gerekiyor? Rulo Hesaplama

Öncelikle duvar yüksekliğini ve kaplanacak alanın - odanın çevresini kapı ve pencereler gibi yüzeyler hariç; ancak kolon ve kiriş gibi çıkıntılar dahil olacak şekilde ölçünüz. Bir rulonun kaç metre uzunluğunda duvarı kaplayacağını bulmak için:

Örnek:

Elimizdeki duvar kağıdı rulosunun ölçülerini en: 53 cm (0.53 metre) ; boy: 10 metre olduğunu varsayalım. Ortalama duvar yüksekliği: 270 cm dersek:


1.) Bu durumda 1 rulodan kaç boy alınabileceğini bulmak için: rulo boyu / duvar boyu = 10 metre / 2.7 metre = 3.5 boy (yani desen tekrarını da düşündüğümüzde 1 rulodan en fazla 3 boy alabileceğiz.) Burada dikkat edilmesi gereken durum desen tekrarıdır. Desen tekrarını da göz önüne aldığımızda genellikle 3.10 ~ 3.20 metre yükseklikten sonrasında 53 cm x 10,05 metrelik rulolara sahip ürünlerden 3 boy alınamayabilir.

2.) Duvarınızın tamamını kaç boy ile kaplayacağınızı bulalım. Duvar uzunluğunuzun 7 metre olduğunu varsayalım. Duvar uzunluğu / rulo eni = 7 / 0.53 = 13.2 boy. Bu değeri tam sayıya yuvarlayınız. Tüm duvarınızı kaplamak için 14 boy gereklidir.

3.) Toplam gereken rulo sayısını bulalım. Toplam gereken rulo sayısı = gereken toplam boy sayısı / bir rulodan alınan boy sayısı = 14 / 3 = 4.7 rulo. Bu değeri tam sayıya yuvarlayınız. Sonuçta 5 rulo gereklidir. Ruloların kesiminden kalan duvar kağıdı parçaları pencerelerin alt ve üstünü ayrıca kapı üstünü kaplamak amacıyla kullanılabilecektir.

Başvuru:
 

Güvenli Alışveriş

 

Aynı Gün Ücretsiz Kargo

Beğen0
Add to compare0
Favorilere ekle
İlgili ürünler
Ürün yok
Açıklama

Doğaya saygılı ve yüksek sağlık standartlarını ön planda tutan Decowall

Dokuların Dansı;

Crown koleksiyonu modern yapısıyla klasik ve sıcak mekanların vazgeçilmezi arasında yer alacağını düşündüğümüz, kalite ve tasarımlarda üstünlük arayanların tercihi olacak.

Ürün Eni: 1,06 m

Ürün Boyu:15,60 m

Toplam 16,50 Metrekare alan kaplar.

Ürün Detayları

Belirli Referanslar

Taksit Seçenekleri
Yorumlar
Yorum yok

Son haberleri ve özel indirimleri öğrenin

İstediğiniz bir zaman abonelikten çıkabilirsiniz. Bu amaçla, lütfen yasal uyarılar kısmındaki iletişim bilgilerimizi bulun.

Menü

QR kodu

Ayarlar

Paylaş

Beğendiğiniz ürünleri kaydetmek için hesap oluşturunuz.

Giriş yap

Favori listesi oluşturmak için hesap oluşturunuz.

Giriş yap